Sekcionálne garážové brány

Automatické sekcionálne brány WG sú izolované polyuretánovou penou s hrúbkou 42 mm a kombináciou bezúdržbového materiálu - oceľový plech.

Sekcionálne brány sa môžu prispôsobiť rôznym typom garáží a šírke vjazdu aj do dvojitých garáží. Brány majú vysoký štandard prevedenia, ktoré zaručujú komfort, bezpečnosť a pohodlie používania, aj výbornú tepelnú izoláciu.

Sekčné brány, sa vyznačujú dlhou životnosťou a vysokou spoľahlivosťou.  Sekčné garážové brány majú výborné tepelno-izolačné vlastnosti, ktoré sú vhodné pre novostavby i pre rekonštrukcie. Pre tieto brány sú použité vysokokvalitné bezpečnostné prvky, galvanicky upravené kovanie čo zabezpečí dlhodobú životnosť a funkčnosť celej konštrukcie brány.

Izolačné vlastnosti sekcionálnych brán

Sekcionálne garážové brány sú izolované špeciálnou polyuretánovou penou s hrúbkou 42 mm, ktorá zaručuje najlepšie tepelno-izolačné vlastnosti brány.

Sekcionálne garážové brány sa skladajú z niekoľkých spojených zasúvateľných sekcií, sú praktickým vynálezom, ktorý sa u nás rozšíril až v posledných desaťročiach. Stávajú sa ale stále obľúbenejším riešením. Šetria priestor, manipulácia s nimi je veľmi pohodlná a dobré vlastnosti ponúkajú aj z hľadiska bezpečnosti.

Garážové brány môžeme vyberať z viacerých druhov. Najpopulárnejšie sú dnes tradičné sekcionálne či rolovacie brány. Samotná brána je zvyčajne vyrobená z ocele, ktorá tvorí konštrukciu. Plášť dverí je skonštruovaný z veľmi ľahkých polyuretánových dosiek. Mechanizmus sekcionálnych brán je založený na pohybe brány po koľajničkách osadených na pánte a taktiež na strope. Tento pohyb je uľahčený prítomnosťou kladiek a pružín. Sekcionálna brána je jeden ucelený celok, ktorý sa po sklopení umiestni pod strop.

Ako fungujú sekcionálne garážové brány?

Sekcionálne brány nazývané aj sekčné brány vzišli ako kompromis z dvoch typov brán. Rolovacej a výklopnej garážovej brány. Panely sekčnej brány sa líšia od panelov rolovacích brán najmä veľkosťou, neumožňujúcou klasické rolovanie a tak sa tento typ garážovej brány dostane pod strop garáže postupním “lámaním¨ sekcií. Vďaka ich veľkosti je možné zabudovanie prechodových dverí, či okna.

Sekcionálne garážové brány sa ľahko ovládajú, nie sú hlučné a výborne izolujú teplo, preto sú vhodné aj pre vykurované garáže. Ale sekcionálne brány sa vlastne hodia pre akúkoľvek garáž, najmä ale pre tie garáže, ktoré sú obmedzené priestorom pri vstupe. Ak je garáž napríklad umiestnená kúsok od cesty, alebo priamo pri chodníku, súsekcionálne brány ideálne.


Vzorkovník povrchov

 • WENGEWENGE
 • MAHAGONMAHAGON
 • ORECHORECH
 • RAL 7016RAL 7016
 • RAL 9006RAL 9006
 • SVETLÝ DUBSVETLÝ DUB
 • ČEREŠŇAČEREŠŇA
 • BIELABIELA
 • ZLATÝ DUBZLATÝ DUB

Dekory pre sekcionálne elektrické brány.

 • PRUHYPRUHY
 • STREDOVÝ PRUHSTREDOVÝ PRUH
 • KAZETAKAZETA
 • MIKRODRÁŽKAMIKRODRÁŽKA
 • HLADKÝHLADKÝ

Pohony brán pre garážové brány sekcionálne

Pohony brán ako pre krídlové tak i posuvné brány podľa veľkosti brány a  frekvencie používania brány. Na otváranie a zatváranie garážových a priemyselných brán na diaľkové ovládanie sa používajú stropné motory , ktoré sú umiestnené v osi chodu brány.

Akým pohonom budú vaše sekcionálne brány ovládané?

Sekčné garážové brány sú poháňané moderné a vysoko spoľahlivou motorovou jednotkou s vstavaným prijímačom. Ovládanie sekcionálnej brány prebieha pomocou viackanálového diaľkového ovládača, tlačidlá na stene, kódovej klávesnice alebo ich môžete otvárať pomocou mobilného telefónu. Značka pohonov brán LIFE a riadiacich systémov sú zárukou maximálnej spoľahlivosti a životnosti.

Jedným ovládaním môžete ovládať nezávisle viac zariadení, tj. garážových brán alebo vstupných brán. Každé tlačidlo diaľkového ovládača bude pridelené k jednému konkrétnemu pohonu brány.

Pohony brán - použitie

Narazila brána na prekážku? Žiadny problém:pohony brán sú vybavené detekciou prekážky - pri náraze brány na prekážku sa brána automaticky otvorí. Ovládací panel umožňuje jednoduché použitie a programovanie všetkých funkcií. K motorom sa požívajú dva druhy dráh: reťazová alebo remeňová.

Pohony pre garážové brány

Stropné elektrické pohony brán ponúkajú v kombinácii s pohodlím a komfortom najvyššiu bezpečnosť pre garážové brány.

Bezpečnostné prvky

Elektrické pohony disponujú, kvôli zdvíhaniu brány, veľkou silou. A ako vieme, s veľkou silou prichádza zodpovednosť. Preto disponujú radou ochranných prvkov, ktoré zabraňujú uzavretiu brány v prípade výskytu akejkoľvek prekážky. V tejto súvislosti sa veľmi často požíva technológia svetelnej závory. Akonáhle je lúč, ktorý vysielajú čidla po stranách garáže, prerušený, nemožno bránu uzavrieť. V okamihu keď sa lúč preruší pri zatváraní brány, pohon sa ihneď zastaví.